Prawo gospodarcze, prawo handlowe, kancelaria prawna Warszawa - Zasady współpracy - Zasady ogólne

Kancelaria prawna Warszawa, prawo gospodarcze, prawo handlowe. Pełne doradztwo prawne i podatkowe, obsługa spółek


Zasady współpracy

Zasady ogólne

 
Przed rozpoczęciem współpracy Klienci chcą zawsze wiedzieć, jaki będzie koszt obsługi prawnej. Dbamy o pełną przejrzystość zasad rozliczeń finansowych z Klientami, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że jakiekolwiek nieporozumienie w tym zakresie może niepotrzebnie popsuć nawet najlepsze stosunki.

Uważamy, że najbardziej obiektywną metodą wyceny naszej pracy jest jej rozliczanie w oparciu o ilość czasu poświęconego danej sprawie. Dlatego obciążamy Klientów wyłącznie za czas poświęcony ich sprawom, według stawek za godzinę pracy danej osoby, które różnią się w zależności od doświadczenia i stopnia specjalizacji. Czas poświęcony sprawom Klienta jest rejestrowany z dokładnością do 1/10 godziny (6 minut) i rozliczany jest na podstawie sprawozdań dołączanych do każdej faktury.

Dbamy, aby nasze wynagrodzenie było skalkulowane w sposób rozsądny. Stawki godzinowe mają zastosowanie wyłącznie do pracy merytorycznej, takiej jak praca z dokumentami, udział w spotkaniach, negocjacje, zastępstwo procesowe, doradztwo, konkretna praca koncepcyjna, itp. Klient ponosi także standardowo koszt jedynie 50% czasu spędzonego w dłuższych podróżach.

W interesie Klientów stosujemy także specjalne stawki za pracę sekretarską poświęconą prostym czynnościom, takim jak kompletowanie dokumentów danej transakcji lub sprawy sądowej, przygotowanie standardowej korespondencji lub dokumentacji oraz wsparcie przy redakcji dokumentów.

Staramy się być elastyczni i – na życzenie Klienta – jesteśmy skłonni umówić się co do ryczałtowego wynagrodzenia z tytułu konkretnego zlecenia. Ponadto, w przypadku świadczenia usług w znacznym wymiarze czasu, jesteśmy gotowi stosować rabaty nawet do 15%.

Szczegółowe warunki współpracy zostają zawsze określone w umowie lub zaakceptowanym przez Klienta zleceniu.

 LexAlert

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi zmianami w prawie, możesz zaprenumerować nasz bezpłatny newsletter. Zapisz się
pl
E-Mail
Imię i nazwisko
Firma
Stanowisko
Telefon
Akceptuję treść regulaminu oraz Polityki Prywatności

Informacje zawarte w naszym LexAlert są prawdziwe i aktualne w chwili skierowania do publikacji, jednak nie stanowią one porady prawnej. Szczegłowej porady mogą udzielić nasi prawnicy wyłącznie w odpowiedzi na konkretne zapytanie oraz w odniesieniu do określonego stanu faktycznego. Kliknij tu aby zapoznać się z Polityką Prywatności.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie życzą sobie Państwo otrzymywać publikacji LexAlert, prosimy o przesłanie e-mailem informacji zwrotnej zawierającej w temacie wiadomości słowo USUŃ.

Zapisz się
Kontakt

Kancelaria położona jest w centrum Warszawy, a nasze biura mieszczą się w budynku Babka Tower.

Morawski & Wspólnicy
Kancelaria Prawna


Al. Jana Pawła II 80/138
Babka Tower
00-175 Warszawa
tel. +48 22 250 11 22
tel. +48 22 635 87 57
fax +48 22 250 11 26
fax +48 22 636 01 87