ПРАВО НА ПІДПРИЄМНИЦТВО В ПОЛЬЩІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ПІСЛЯ 8 КВІТНЯ 2022

Українці на рівні з громадянами Польщі мають право провадити підприємницьку діяльність в Польщі.

Без будь-яких додаткових умов українці можуть зареєструвати товариства для ведення бізнесу з командитною або обмеженою відповідальністю.

У разі реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю засновники відповідають лише власними вкладами.

 ✔Ухвалений 8 квітня 2022 Закон про внесення змін до спецзакону від 12 березня 2022 залишив в силі регулювання господарської діяльності українців у Польщі!
 ✔Закон про допомогу громадянам України від 12 березня 2022 року дозволяє українцям, які прибули до Польщі після 24 лютого цього року, реєструвати індивідуальне підприємництво.
Пам’ятайте, для індивідуальних підприємців потрібен PESEL.
 ✔Українці без обмежень можуть заснувати приватні компанії в Польщі з доступом до ринків ЄС.
Громадяни України, які прибули до Польщі до 24 лютого 2022 року, можуть одноособово або у партнерстві з іншими особами та компаніями реєструвати приватні компанії без обов’язкової участі громадян Польщі або громадян ЄС.
Для засновників компаній – не обов’язково реєструвати PESEL.

Відповідно до ст. 23 Закону від  12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни громадяни України можуть здійснювати та здійснювати підприємницьку діяльність на території Республіки Польща на тих самих умовах, що й громадяни Польщі,  за умови отримання громадянином України номера PESEL.

Іншими словами, громадяни України, які прибули до Польщі з України 24 лютого 2022 року або після цієї дати мають право зареєструватися як підприємці за умови отримання номеру соціального страхування PESEL та довіреного профілю (Profil Zaufany).

Без обмежень українські фізичні та юридичні особи можуть заснувати в Польщі  компанії – товариства з обмеженою відповідальністю – Spolka z.o.o.
 Переваги товариства з обмеженою відповідальністю – Spolka z.o.o.
✔ Необмежена господарська діяльність
✔ Еластичність – можливість зміни складу засновників, альтернативні засоби фінансування (доплати, збільшення статутного капіталу) без зміни статуту та реєстрації

✔Вихід на ринки Європи без митних процедур та окремих дозволів
✔Засновники не несуть відповідальність за діяльність компанії, відповідальність директора/директорів обмежена судовими процедурами
✔Мінімальний статутний капітал 5000 злотих (близько 1000 Євро)

Прискорені процедури працевлаштування працівників – не громадян ЄС польськими компаніями – працевлаштування українців стало легким, як ніколи раніше.

З огляду на різке зростання попиту на ринку праці, законодавче регулювання в Польщі спростило наймання працівників – громадян окремих країн, які не є членами ЄС, зокрема Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Зазвичай, працевлаштування працівника – нерезидента  ЄС, потребує складної процедури отримання дозволу на роботу в Польщі. Першою частиною цієї процедури є так званий «тест ринку праці», який стосується працевлаштування безробітних, що проживають на території діяльності роботодавця, і які відповідають критеріям запропонованої вакансії.

Якщо підприємство в Польщі  має намір взяти на роботу громадянина Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови або України, процедура значно прискорюється. Якщо строк працевлаштування таких іноземних громадян не перевищує 24 місяці, і охоплювана вакансією робота не є сезонною (за загальним правилом сезонними є роботи в таких секторах економіки, як сільське господарство, садівництво та туризм), іноземці можуть винайматися на підставі  заяви про намір працевлаштувати іноземців. Іншими словами, працевлаштування таких іноземних працівників вимагає лише подання відповідної заяви роботодавцем до уповноваженої служби з питань праці. Також важливо, що структура власності роботодавця не має значення для найму працівника (не обов’язково засновником має бути громадянин Польщі).

У випадку процедури спрощеної легалізації праці іноземців працевлаштування не вимагає дозволу на працевлаштування або проходження тесту ринку праці. Заява роботодавця про працевлаштування, подана до компетентного органу, встановлює підставу для отримання візи в Польщі для іноземного працівника. Спрощене працевлаштування може розповсюджуватися на будь-яких працівників (виключаючи сезонну працю, що вказана вище), включаючи найбільш важливих висококласних спеціалістів, зокрема, ІТ сектор.

Підтримка Урядом Польщі осіб, що втікають від війни в Україні після 24 лютого 2022

Відповідно до Закону від 12 березня 2022 громадяни України, що перетнули українсько-польський кордон, мають право перебувати в Польщі протягом 18 місяців, а також мають право зареєструвати приватну підприємницьку діяльність з рівними можливостями, як і польські громадяни. Також, українці, що відповідають вимогам закону, мають право працевлаштуватися в Польщі на рівних умовах з громадянами Польщі або особами, які отримали дозвіл працювати згідно національних правил.

Юлія Шевцова

Poprzedni post

Następny post